TerugProject Scoren voor Gezondheid met RKC van start in Waalwijk - 21-02-2012

Op donderdag 1 maart gaat bij RKC WAALWIJK het project Scoren voor Gezondheid van start. Dit is een project waarbij ruim 500 kinderen van de groepen 6 tot en met 8 van een vijftal basisscholen in de gemeente Waalwijk, en hun ouders, in een programma van circa 10 weken bewust worden gemaakt van het belang van een gezonde leefstijl, goede voeding en het belang van sport. De kinderen worden daadwerkelijk aangezet om tot een gezonde leefstijl over te gaan, zo leert de ervaring.

Scoren voor Gezondheid
Het project Scoren voor Gezondheid start op donderdag 1 maart met een clinic- en testdag op het terrein van v.v. Baardwijk, dat direct aan het terrein van RKC WAALWIJK grenst. Hierbij zijn selectiespelers van RKC WAALWIJK aanwezig die fungeren als rolmodellen voor de kinderen. De kinderen tekenen die dag een leefstijlcontract met één van de selectiespelers. Hierin beloven ze een gezonde leefstijl na te streven. In de weken die volgen, wordt op de deelnemende scholen wekelijks aandacht besteed aan gezond eten en beweging om de kinderen tot een gezonde leefstijl te motiveren. Hiervoor is aan de scholen een speciaal lespakket beschikbaar gesteld. Daarnaast wordt aan alle deelnemende scholen een extra activiteit aangeboden. Scholen kunnen hierbij kiezen uit een supermarktspeurtocht en een gezond schoolontbijt. De deelnemende kinderen ontvangen tijdens een eindclinic een diploma van deelname aan Scoren voor Gezondheid dat ondertekend zal worden door een profvoetballer van RKC WAALWIJK.


Kinderen halen hun diploma op bij spelers van RKC WAALWIJK tijdens Scoren voor Gezondheid in 2010

Samenwerking
Het project Scoren voor Gezondheid komt tot stand door samenwerking. RKC WAALWIJK bundelt haar krachten met Gemeente Waalwijk, GGD Hart voor Brabant en welzijnsorganisatie De Twern. “Samenwerking is bij dit soort projecten essentieel”, zegt Martin Versteeg, die als medewerker pers, pr en communicatie van RKC WAALWIJK de maatschappelijke projecten van de club coördineert. “Een werkgroep met afgevaardigden van deze organisaties ziet erop toe dat het project succesvol wordt uitgevoerd. Hierbij wordt ook toenadering gezocht tot het onderwijs. Scholieren Sport en Dienstverlening van scholengemeenschap De Overlaat zijn op de clinicdagen aanwezig om de deelnemende kinderen te begeleiden. Daarnaast ondersteunen studenten van de opleidingen onderwijsassistent en pedagogisch werker van het ROC de GGD bij de supermarktspeurtochten en de schoolontbijten.” C1000 Jansen ondersteunt het project Scoren voor Gezondheid in Waalwijk met woord en daad. “Zij openen hun deuren voor de supermarktspeurtochten en stellen gezonde voeding beschikbaar voor de ontbijten op school.”


Sportende kinderen met op de achtergrond het Mandemakers Stadion

Sportkennismaking
Tijdens het project Scoren voor Gezondheid wordt ook het project Sportkennismaking onder de aandacht gebracht. “Tijdens de openingsclinic op 1 maart wordt één van de spelonderdelen verzorgd door twee taekwondoclubs, Taekwondoclub Club Waalwijk en Taekwondo Vereniging Garuda Waalwijk. Zij staan voor het project Sportkennismaking waarbij de jeugd in Waalwijk één of twee sporten kunnen uitproberen”, aldus Versteeg. “Buurtsport Waalwijk neemt een basketbalonderdeel voor haar rekening.”

Maatschappelijk platform
Het project Scoren voor Gezondheid is één van de projecten die door een maatschappelijk platform in Waalwijk worden geïnitieerd. In dit platform hebben naast RKC WAALWIJK een aantal maatschappelijk betrokken instanties zitting: Casade, Gemeente Waalwijk, De Twern, WML, ISD Midden-Langstraat en SG De Overlaat.

Terug
MEER NIEUWS RKC WAALWIJK
BANNERS